BES onderuit tegen Spoordonkse Boys

Op een heerlijke dinsdagavond is het BES niet gelukt, om de 2e wedstrijd in de beker ronde te winnen.

BES begon voortvarend en scoorde in de 2e min al door Rick Schoofs, na een goede pass van Daan Bartels en liet de keeper van Spoordonkse Boys het nakijken met een schot in de linker bovenhoek 1-0. Hierdoor kreeg BES het gevoel om in een korte tijd de voorsprong te vergroten, omdat Spoordonkse Boys nog moest bijkomen van deze snelle achterstand. Dit resulteerde in de 4e min in een goal van Bart Winters maar deze werd afgekeurd wegens buitenspel.

In de 10 min werd na een corner voor Spoordonkse Boys door Maikel van Agt en ingeschoten door Joep Verhagen de eerste keer Robert v/d Palen aan het werk gezet die dit schot goed verwerkte. Hierdoor kreeg Spoordonkse Boys weer het gevoel, dat men bekomen was van de vlugge achterstand. Door een fout in de verdediging van BES, werd deze fout goed afgestraft in de 13 min door Roel van Nunen en bracht de stand op 1-1.

De verdediging van BES was van slag en gaf enkele kansen weg wat resulteerde in verschillende kansen voor Joep Verhagen en Roel van Nunen van Spoordonkse Boys in de 21 en 23 min, en Robert v/d Palen stond wederom zijn mannetje en hield de stand op 1-1. In de 30 min was BES weer aan de beurt, na een pas van Twan Bogers kwam Maikel v/d Honing vrij voor de keeper Kevin van Agt van Spoordonkse Boys maar zijn doelpoging belande op de paal. In de 33 min een schot van zeer goed spelende Daan Bartels , wat net langs de doelpaal verdween en een zeer mooie combinatie van Robin Smets Sander van Kessel in de 38 min werd deze poging door Rick Schoofs net over de lat gewerkt.

Na rust, werd na enkele omzettingen duidelijk dat BES meer druk wilde zetten op de doel van Spoordonkse Boys.

In de 46 min was het dan ook bijna raak, na een goede combinatie tussen Mark Balmer die na een 1 jaar blessure weer terug was bij het eerste elftal en Maikel v/d Honing, werd deze poging door de scheidsrechter Schepers uit Eindhoven wederom buitenspel geconstateerd. In de 52 min was het voor de eerste keer in de 2e helft dat Spoordonkse Boys voor het doel van Robert v/d Palen verscheen een en poging van Jasper van Agt door Robert prima werd gestopt.

In de 56 min werd na een overtreding op Jasper van Agt wat resulteerde in geel voor Sander van Kessel van BES en de daarop volgende vrije trap genomen door Roel van Nunen de keeper van BES kansloos gelaten en de 1-2 aangetekend.

Maar BES liet de hoofden niet hangen.

In de 62 min werd Rick Schoofs gewisseld voor Martijn Toonders. Na het goed door gaan van Robin Smets op een pas van Daan Bartels op het middenveld in de 64 min werd Robin net buiten de 16 meter neergehaald, wat een vrije trap voor BES had moeten zijn maar dit wederom anders door de scheidsrechter werd beoordeeld niet verder. De druk van BES werd steeds groter wat resulteerde in een kans in de 67 min met een vrije trap van Daan Bartels die net over schot. In de 69 min werd plots de beregening in  werkingen gesteld, en werd het spel even stil gelegd. Tijdens deze stop werd Mark Balmer gewisseld voor John v/d Ven.

Na deze pauze liet John v/d Ven meteen zijn visitekaartje achter met een schot net over de lat. BES probeerde nog meer de aanval te zoeken maar het wilde allemaal net niet lukken, de kansen waren voor Maikel v/d Honing – Robin Smets –  Martijn Toonders en Spoordonkse Boys bleef de voorsprong behouden. In de blessuretijd werd het allemaal te veel voor Spoordonkse Boys en werd regelmatig met harde overtredingen het spel van BES ontregeld. Na een overtreding op Daan Bartels door Joep Verhagen en Sjoerd van Ham op Bart Winters kon de scheidsrechter niet anders dan geel laten zien voor beide spelers van Spoordonkse Boys. In de laatste min van de blessuretijd kreeg Sander van Kessel nog een goede kans maar deze belande net langs de paal.

Eindstand 1-2 al met al een nederlaag die beter had verdient.