BES wint overtuigend van SDO’39

21 februari 2016  BES 1 – SDO’39 1  Uitslag: 4-0

De wedstrijd SDO’39 1 – BES 1 werd vandaag gespeeld op sportpark De Brug te Borkel en Schaft. De eerste ontmoeting BES 1 – SDO’39 1 van 4 oktober, werd destijds in Lage Mierde gespeeld, omdat het veld van BES toen onbespeelbaar was. Na een zinderend begin stond BES vandaag na 4 min met 1-0 voor.                        Reeds in de 2e minuut kwam een afgeslagen bal van SDO’39 in de voeten van Daan Bartels. Hij zag dat de doelman van SDO’39 ver voor zijn doel stond. De inzet kon ternauwernood nog door de doelman gered worden. Nog in de zelfde minuut diende de doelman van BES, Robert van de Palen, alles uit de kast te halen, om de inzet van Thijs Spierings van SDO’39 uit het doel te houden. In de 4e min kreeg BES een vrije trap op ± 25m van het vijandelijke doel. De inzet van Maikel van de Honing ging onder de doelman door en rolde tergend traag over de doellijn, 1-0. 2 Minuten later had BES al op 2-0 moeten komen. Een diepe bal werd door Ruud Nijssen door gekopt. Tony van Dongen kon alleen op de doelman van SDO’39 af gaan. In plaats van dat hij hem op snelheid passeerde, wilde hij de bal naast de doelman binnen schieten. De doelman bracht redding. BES was het betere team, maar verzuimde om afstand te nemen, tot de 35e min. Op een hoge voorzet van BES voor het doel, verkeek de doelman van SDO’39 zich, omdat de bal door de wind bleef hangen. Maikel van der Honing wist met een omhaal de doelman te verrassen, 2-0.

Ruststand derhalve 2-0.

Gehinderd door de harde wind, lag na de rust het niveau van beide teams een stuk lager. Erg veel ballen gingen buiten het veld, of werden bij de tegenstander in de voeten geschoten. In de 22e min werd Luuk Gijsbers binnen de 16m onderuit gehaald. De penalty werd door de aanvoerder van BES, Maikel van der Honing onberispelijk binnen geschoten, 3-0. In de 30 min schoot Martijn Hellegers namens SDO’39 een vrije trap naast de muur op de paal. Dit was pas het 2e echte wapenfeit van SDO’39. In de 38e min speelde invaller Mark de Groot namens BES de bal door op Maikel van der Honing. Maikel tikte de bal direct door en bracht daarmee de 4-0 eindstand op het scorebord. Zijn totaalscore was daardoor vandaag 4 stuks. Al met al een dik verdiende overwinning voor de Bessers, dat daarmee op hetzelfde aantal verliespunten komt als de leider Bergeijk, dat 2 dure punten liet liggen in Steensel.