Weebosch – BES 0-1

Weebosch 1-BES 1  Uitslag: 0-1

Deze derby werd door BES met 0-1 gewonnen. Bij BES ontbraken vandaag wederom 2 spelers, nu door schorsingen. Hierdoor miste BES een 5-tal basisspelers, zoals Luuk Gijsbers en Ruud Maas door een langdurige blessures en Mark Maas door een stage in het Midden Oosten. De invallers deden het uitstekend. BES was vandaag wederom de betere op het veld, hoewel de Weebosch gedurende de 1e helft de meeste kansen kreeg. In de 15e min kwam BES op 0-1. Bij een snelle uitval schoot Ruud Nijssen de bal tegen het hoofd van de tegenstander. Vervolgens kreeg hij de bal gelukkig mee. Hij mocht alleen op het doel van de tegenstander afgaan. Hij zag dat Bart Winters er beter voor stond en gaf de bal perfect af, waardoor het voor Bart een koud kunstje was om de 0-1 op het scorebord te brengen. Gedurende de 1e helft was het de Weebosch, die kansen kreeg om de stand gelijk  te trekken of om op voorsprong te komen. De verdediging en de doelman van BES gaven echter geen krimp en waren telkens paraat om de Weebosch van het scoren af te houden. Hoewel de uitstekende scheidsrechter Van de Wildenberg uit ’s-Hertogenbosch gedurende de eerste helft wel meer kaarten had kunnen trekken voor onbesuisde slidings op het spekgladde veld, werden de eerste kaarten net voor de rust gegeven. Tom Snellens van de Weebosch kreeg zijn kaart voor een sliding met gestrekt been. Mark de Groot van BES gaf na de tackel een duw, waarvoor ook hij geel kreeg. Dit resulteerde in een 0-1 ruststand.

De Weebosch ging na de rust door met het opportunistische spel en creëerde enkele redelijke doelkansen. Telkens waren de verdedig van BES alert en werd het scoren verijdeld. De 2e helft was wat rommeliger dan de 1e. Zo kregen Tony van Dongen en Bart Winters van BES nog geel voor commentaar op de leiding. 5 Min voor tijd kreeg Mark de Groot van BES zijn 2e gele prent omdat hij de bal na een buitenspelsignaal nog wegtrapte. Dit betekend een rode kaart voor hem en moest BES met 10 man verder. Ondanks deze ondertal situatie wisten de spelers van BES de overwinning over de streep te trekken. Hierdoor is BES op 2 punten van de nieuwe koploper Bergeijk gekomen. Volgende week speelt BES de 3e ronde van de districtsbeker. Het heeft echter ongelukkig geloot, en moet op dinsdag 24 november uit naar Tiel. Hier wordt om 20.00u aangetreden tegen TEC, dat momenteel op een 6e plaats in de Topklasse staat.